GİRİŞ YAP

KİRALAMA KOŞULLARI & İPTAL VE İADE ŞARTLARI

KİRALAMA KOŞULLARI & İPTAL VE İADE ŞARTLARI

Sürücü Belgesi
ECMR-CDMR-CDAR kategorileri için minimum 21 yaşında olmanız ve de en az 2 yıllık ehliyetinizin olması zorunludur.SDMR,SDAR ve IWMR kategorileri için 23 yaş ve en az 2 yıllık ehliyet, FDMR, FDAR, XDMD sınıfları için de 25 yaş ve en az 2 yıllık ehliyet zorunluluğu vardır. SVMD kategorisi için ise 28 yaş veya en az 3 yıllık geçerli ehliyet olması zorunluluğu vardır.

Ek Sürücü
Nissa Car Rental ek sürücü ücreti olarak günlük kdv dahil 3,00 EUR tahsil eder. Aracı alırken sürücülerin hepsi kiralama kontratına kaydedilmelidir. Aksi halde bir kaza,hasar durumunda sigorta devre dışı kalır ve hem kiracı hem de ek sürücü sorumlu tutulur. Bu durumlarda kiracı ve ek sürücü hem kiralık araca hem de olursa üçüncü şahıslara ve de araçlara verilen hasarları ödemeyi peşinen kabul eder.

Yakıt Politikası
Full depo zorunluluğumuz yoktur,Sürücü aracı aldığı seviyedeki yakıt ile geri getirmek zorundandır.

 

Sigorta

Üçüncü şahıs mali sorumluluk sigortası, muafiyetli kasko bağışıklığı, muafiyetli hırsızlık sigortası fiyatlara dahildir. Aracın çalınması durumunda kiracı mutlak suretle ruhsatı ve de aracın anahtarını ibraz etmek zorundadır. Aksi halde sigorta kapsamı gereği emniyeti suistimal olarak nitelendirilir ve sigorta devre dışı kalır. Aracın sigortası ilaveten lastik-cam-far sigortası (THW) alınmadıysa lastik, cam ve far hasarlarını kapsamamakla birlikte, doğacak masraflar kiracıdan tahsil edilir. Aracın alt takımına gelebilecek bir hasar hiçbir şekilde sigorta kapsamına girmez ve kiracı mutlak sorumlu olmayı kabul eder. Kiracı aracın hor ve dikkatsiz kullanılmaması, yanlış yakıt doldurmak gibi hatalar sonucu doğabilecek tüm masrafları karşılayacak olduğunu peşinen kabul eder.  

Sigorta kira kontratı üzerinde kayıtlı olmayan bir kişinin aracı kullanması, aracın kapasitesinden fazla yolcu taşınması, alkol veya uyuşturucu etkisi altında aracın kullanılması ve de belirtilen sebeplerden kaynaklı bir kaza durumunda hiçbir suretle ödeme yapmayacağı gibi tüm sorumluluk kiracıda olur. Yapılı olmayan veya off-road olarak tabir edilen yollarda kullanılan araçlara gelebilecek herhangi bir hasar için sigorta yine devre dışı kalır ve kiracı doğacak hasar masraflarını  karşılamak zorundadır.

Tam Kaza Sigortası (TCW)
Çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen 500 TL’ye kadar olan hasarları (park yeri, ufak çizikler, lastik -cam-far hasarları vb) müşteri beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır.

Lastik Cam Far Sigortası Waiver (TWH)
Aracın ön camı, lastiklerinde ve farlarında bir hasar olması durumunda doğacak masraf risklerini kapsar.

Muafiyetsiz Kaza Sigortası (SECW)
Rezerve edilen araç grubuna göre 300 EUR ile 900 EUR arasında değişen müşteri sorumluluğundaki muafiyet bedelleri  vardır. Kiracı bir hasar durumunda hasar bedeline bakılmaksızın araç grubuna göre 300 EUR ile 900 EUR muafiyet bedelini ödemeyi kabul eder. Müşteri dilerse bu opsiyonel sigortayı da alıp muafiyet bedelini ortadan kaldırır ve de hasar durumunda hiçbir sorumluluk almaz. (Alkol ve resmi trafik polisi raporunu ibraz etmek kaydıyla.)

Ödeme
Rezervasyon işlemi sırasında sadece ön ödeme yapıldıysa, geriye kalan ödeme aracı alırken  VISA, MASTERCARD,  veya Nakit olarak yapılabilir.  

Kaza/Arıza/Çalınma
Bir kaza durumunda araç kesinlikle olay yerinden hareket ettirilmeden olay yeri fotoğraflarının çekilmesiyle beraber mutlak suretle polis veya jandarmaya bilgi verilmeli ve resmi polis veya jandarma raporu tutturulmalıdır, ayrıca Nissa Car Rental istasyonu derhal bilgilendirilmelidir. Tutulan raporlar çok net bir şekilde müşterinin alkol veya uyuşturucu madde tesirinde araç kullanıp kullanmadığını belirtmek zorundadır. Kazayı polis veya jandarmaya bildirmez ya da aracı olay yerinden uzaklaştırırsanız sigorta devre dışı kalacak ve de tüm hasar sorumluluğu müşteride olacaktır. Bu durumda müşteri sorumluluğundaki muafiyet bedeli (excess) de devre dışı kalacak ve müşteri toplam masrafı ödemekle sorumlu olacaktır.

Kiralık araca gelecek büyük küçük her türlü hasar anında Nissa Car Rental istasyonuna rapor edilmelidir. Araç otopark halinde hasar görmüş olsa dahil polis ve de Nissa Car Rental ofisi bilgilendirilmeli ve gerekli rapor ve tutanakların temin edilmesi gerekmektedir.  Tüm tutanak, rapor ve araç evrakları Nissa Car Rental istasyonuna müşteri tarafından bizzat verilmelidir.

En genel anlamda, müşteri hasarın ciddiyetine bakılmaksızın tüm hasarları Nissa Car Rental istasyonuna rapor etmelidir.

Farkında olunmayan hasar veya kazalar müşteri ihmalkarlığı olarak yorumlanır ve sonrasında müşteriden tahsilat yapılma sonucunu doğurur.

Araç Tipi
İnternet sitemizde görünen araç resimleri örnek resimlerdir. Marka ve model garantisi verilememektedir. Rezerve etmek istediğiniz aracın muadili veya bir üst grubu (ücrete tabi olmaksızın) size tedarik edilecektir.

Sınır Dışına Seyahat
Türkiye sınırları içindeki kiralamalarda aracın ülke dışına çıkarılması yasaktır.

Saygılarımızla.
Nissa Car Rental

444 4 093
  • Yenişehir Mah. Sümbül Sok. Ekinci Rezidans A 15 Kurtköy/Pendik/İstanbul
  • 444 4 093
  • info@nissacarrental.com
© 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.
Whatsapp İçin Tıklayınız