BELEK ARAÇ KİRALAMA

BELEK ARAÇ KİRALAMA

29.10.2022 17:33:55
BELEK ARAÇ KİRALAMA

Belek de Araç Kiralamanın Tam Zamanı!

 

Antalya nın Serik ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Belek, Antalya şehir merkezinin 43 kilometre doğusunda yer alıyor. Son yıllarda sahip olduğu golf sahalarıyla Türkiye de popüler bir turizm merkezi haline gelen Belek, yaz aylarında binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Öyle ki normal şartlarda nüfusu 6.500 olan Belek te, bu oran yaz sezonunda ikiye ve hatta üçe katlanıyor. Belek, spor merkezi niteliğinin yanı sıra; doğası ve tarihi yapılarıyla da görülmeye değer bir turizm cenneti olduğu için turistlerimizin araç kiralayarak gezmeye doyamadığı yerlerden sadece bir tanesi.

Belek gezinizi ortalama 2 günde tamamlayabilirsiniz.

Antalya Havalimanı şubemizden veya Belek merkez şubemizden araç kiralama hizmetini değerlendirebilirsiniz. Uçak iniş saatinize göre yapacağınız araç kiralama rezervasyonu ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.


GEZİLECEK YERLER

Aspendos Antik Kenti ve Tiyatrosu

Belek te simgesel açıdan görülmesi gereken birçok yer bulunuyor. Bunların başında tabi ki Aspendos Antik Kenti ve Tiyatrosu geliyor. MS. II. yüzyıl, Antoninler Döneminde, Roma İmparatoru Marcus Aurelius devrinden kalma bir yapı olan Aspendos Antik Kenti ve Tiyatrosunun, ünlü Romalı mimar Theodoros’un oğlu Zenon tarafından MS. 139–168 tarihleri arasında inşa edildiği biliniyor. Aspendos Antik Tiyatrosu, Anadolu’da, günümüze sahnesiyle ulaşabilen en eski ve en sağlam Roma tiyatrosudur.

Aspendos Köprüsü

Aspendos Köprüsü, Antalya-Alanya güzergahında, Serik ilçesi, Belkıs Köyü sınırlarında yer alan tarihi bir köprüdür. Belkıs, Eski Köprü ve Köprüpazar Köprüsü isimleriyle de anılan Aspendos Köprüsü’nün inşası 4. yüzyıl Roma Dönemi’nde gerçekleştirilmiştir. İlk inşa edilen köprü Eurymedon Köprüsü’nün bir deprem sırasında yıkıldığı ve kalan temel üzerine Selçuklu hükümdarı Alaeddin Keykubat tarafından 1219-37 yılları arasında yeni bir köprü inşa edildiğini düşünülmektedir. Bugün halihazırdaki köprü, 9 kemerli olup; 259,50 metre uzunluğundadır.

Dinler Bahçesi (Hoşgörü Bahçesi)

Dinler Bahçesi, diğer adıyla Hoşgörü Bahçesi, yapımı 2004 yılında tamamlanan, üç semavi dinin bir alanda buluşturulduğu, harika bir bahçedir. Yapıldığı günden bu yana Belek’in simgeleşmiş yapıları arasında gösterilen Dinler Bahçesi, Kudüs’ten sonra Hristiyanlık, Yahudilik ve İslamiyet’ten oluşan üç semavi dinin bir araya geldiği sayılı yerlerden biri olarak; bir kilise, bir sinagog ve bir camiden oluşuyor.

The Land of Legends

Paris, “Türkiye’nin en büyük yaşam ve eğlence parkı” sloganıyla Rixos World Parks & Entertainment bünyesinde 2016 yılından beri hizmet vermeye devam eden The Land of Legends, birkaç yıl içinde Belek’i simgeleyen yerlerden biri haline gelmeyi başardı. The Land of Legends, yediden yetmişe herkese hitap eden son teknoloji su kaydırakları ve adrenalin dolu bir dizi eğlenceli alanlara ev sahipliği yapıyor. Belek’te çocuklar için uygun yerlerden biri olan The Land of Legends’te çocuklar için özel aktivite alanı, kaydıraklar, cam bölmeli havuzlar, kaplan ve penguenlerin yaşadığı mini hayvanat bahçesinde gibi daha birçok özel aktivite alanı bulunuyor. Belek için daha saymadığımız bir çok yer var, güzel bir belek gezisi için dilediğiniz aracı kiralıyıp muhteşem bir serüvene katılabilirsiniz.

 

Şehrin bu güzel ve tarihi yerlerine daha kolay ulaşım sağlamak için Nissa Car Rental üzerinden online rezervasyon yapabilirsiniz.

BİZİMLE BÜYÜMEYE NE DERSİNİZ?

Partnerlik başvurusu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

HEMEN BAŞVUR

Ayrıcalıklı fiyatlar ve fırsatlar için abone olun!

  • E-posta abonelerine özel fırsatlar
  • Gelen kutunuzu açın ve tasarruf edin
  • Hiçbir fırsatı kaçırmayın

Aklınız kalmasın! Nissacarrental.com’dan ödeme yaparken %100 Güvenli Ödeme Altyapısı 3D Secure / SSL ile Güvence altındasınız. Ödeme yapabileceğiniz kredi kartları : Visa / Master / Amex

GİRİŞ YAP