BODRUM ARAÇ KİRALAMA

BODRUM ARAÇ KİRALAMA

30.05.2021 00:12:13
BODRUM ARAÇ KİRALAMA

Bodrum için Şimdiden Aracınızı Kiralayın!

 

Muğla’nın en popüler ve en turistik ilçelerinden biri olan Bodrum, güzel plajları, tarihi kalıntıları, rengarenk gece hayatı ve tatil köyleri ile Ege’nin bir mücevheridir. Yazlıkçıların, turistlerin ve ünlülerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir Bodrum. Çiçeklerle süslenmiş, beyaz ve turkuaz rengi duvarlarıyla boyalı sokaklarında dolaşırken, kendinizi bambaşka bir yerdeymiş gibi hissedeceksiniz. Arnavut kaldırımları, muhteşem restoranları, yemyeşil doğası ve harika manzarasıyla Bodrum, herkesin bir kez olsun gitmek isteyeceği yerlerden biri…

Bodrum Milas Havalimanı veya merkez şubemizden araç kiralama hizmetini değerlendirebilirsiniz. Uçak iniş saatinize göre yapacağınız araç rezervasyonu ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.


BODRUM’DA GEZİLECEK YERLER

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Dünyada önemli ve sayılı müzeler arasında yer alan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Türkiye’de tek su altı arkeoloji müzesi olma özelliğini taşıyor. Bodrum Kalesi içerisinde yer alan bu müzede, Bodrum ve çevresindeki kazı çalışmalarından çıkarılan eserler ile birlikte su altı kazı araştırmalarından elde edilen kalıntılar sergileniyor.

Müzenin içerisinde 14 adet sergi salonu bulunuyor ve sergilenen eserlerin çoğu amforalardan oluşuyor. Bu amforaların bazıları, süngercilik mesleğiyle ilgilenenlerin hediyesidir. Amforalar dışında, müzedeki en önemli parçanın batık gemi kalıntısı olduğunu söyleyebiliriz. 1025 yılında batan bir tekneye ait olan bu batık gemi kalıntısı, Serçe Limanı Cam Batığı Salonu’nda sergileniyor ve dünyanın en eski batık gemi kalıntısı olduğu biliniyor.

 

Zeki Müren Sanat Müzesi

Zeki Müren’in hayatı ve eserleri ile ilgili belgeleri inceleyerek, onu daha yakından tanıma şansı yakalayabileceğiniz gibi, fotoğraflarını ve sahne kıyafetlerini gördüğünüzde de bir nostalji yaşayacağınızdan eminiz.

 

Bodrum Deniz Müzesi

Müzede sergilenen eserler arasında; Bodrum tipi tekne modelleri ve birçok farklı yerden toplanan deniz kabukları yer alıyor. Bu eserler dışında, Halikarnas balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’ya ait özel eşyalar, fotoğraflar ve tarihi belgeler sergileniyor. Aynı zamanda müzede, sürekli olarak çeşitli etkinlikler ve seminerler düzenleniyor. Böylece müzeyi ziyaret ettiğinizde, bu etkinliklere denk gelmeniz oldukça mümkün görünüyor.

 

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Yolcuların konaklamaları ve ihtiyaçlarını karşılamaları için 2013 yılında hizmete açılan Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, harika mimarisi ve konumu nedeniyle çok beğeniliyor. İçerisinde; sanat galerileri, tasarım atölyeleri, el işi dükkanları, restoranları, kafeleri gibi daha pek çok kompleks yer alıyor.

Barlar Sokağı

Gümbet Mahallesi’nde yer alan Barlar Sokağı, bir diğer adıyla bilinen Gümbet Barlar Sokağı, yerli ve yabancı birçok turistin akın ettiği yerlerden biridir. Özellikle daha çok ünlülerin bulunduğu bu yerde, gece ve gündüz her saat diliminde eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Şehrin bu güzel ve tarihi yerlerine daha kolay ulaşım sağlamak için Nissa Car Rental üzerinden online rezervasyon yapabilirsiniz.

BİZİMLE BÜYÜMEYE NE DERSİNİZ?

Partnerlik başvurusu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

HEMEN BAŞVUR

Ayrıcalıklı fiyatlar ve fırsatlar için abone olun!

  • E-posta abonelerine özel fırsatlar
  • Gelen kutunuzu açın ve tasarruf edin
  • Hiçbir fırsatı kaçırmayın

Aklınız kalmasın! Nissacarrental.com’dan ödeme yaparken %100 Güvenli Ödeme Altyapısı 3D Secure / SSL ile Güvence altındasınız. Ödeme yapabileceğiniz kredi kartları : Visa / Master / Amex

GİRİŞ YAP