HATAY ARAÇ KİRALAMA

HATAY ARAÇ KİRALAMA

29.10.2022 17:39:46
HATAY ARAÇ KİRALAMA

Hatay da Araç Kiralamanın Tam Zamanı

 

Hatay, binlerce yıllık geçmişinin yanı sıra mutfağı ile de öne çıkan şehirlerden biri. Aynı zamanda Türkiye sınırları içindeki en eski yerleşim yerlerinden biri. Yapılan araştırmalarda elde edilen bulgular şehrin tarihinin M.Ö 100000 yılına kadar dayandığını gösteriyor.   Buda turistlerin ilgisini çektiği için araç kiralayarak gezdikleri bir ilimiz.

Hatay, tarihi ve turistik yerler açısından son derece zengin. Türkiye’nin en güneyinde yer alan Hatay’a gitmek için kara ya da hava yolunu tercih edebilirsiniz.  

Hatay’da Gezilecek Yerler

Uzun Çarşı: cami – kilise – havra üçgeni arasında bir noktada kalıyor olması sebebiyle Antakya’nın en turistik yerlerinden biri.  Uzun Çarşı’nın bir parçası sayılabilecek Kurşunlu Han’a gidebilirsiniz. Antakya’daki hanlar içinde en eski olanı.

Hatay Arkeoloji Müzesi: Antakya Arkeoloji Müzesi olarak da anılan bu müzede Hitit ve Bizans dönemine ait olan 35 binden fazla eser yer alıyor.

Habib-i Neccar Camisi: Anadolu’nun en eski camisi olarak biliniyor. Cami sadece Müslümanlar için değil Hristiyanlar için de önemli bir dini yapı.

St. Pierre Kilisesi: Haç Dağı’nın eteğinde, kayalara oyulmuş doğal bir mağara. Hristiyan adının dünyada ilk kullanıldığı yer. Özellikle yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir yer.

Titus Tüneli ve Beşikli Mağarası: Dağın 1.380 metre oyulması ile yapılan tünelin asıl amacı şehri olası sel baskınlarından korumak. Hatay’ın bilinen yerlerinden biri olan Titus Tüneli, turistlerin ilgi odağı. Titus’un daha ilerisine giderseniz beşikli mağaraya ulaşabilirsiniz.

İskenderun, Vakıflı Köyü, Samandağ Sahili, Kaplıcalar, St. Simon Manastırı, Ali Mürdün’ün Yeri, Humusçu İbrahim Usta, Çınaraltı Künefe Yusuf Usta’nın Yeri

Hem göze hem mideye hem gönüllere hitap eden bir şehir.bu güzellikleri kaçırmamak için bizlerin size tavsiyesi araç kiralayarak rahatca Hatay ilimizi gezmeniz olucaktır. Araç kiralama hizmetimizden yararlanarak bu harika tatilinizi daha fazla ertelemin

 

Şehrin bu güzel ve tarihi yerlerine daha kolay ulaşım sağlamak için Nissa Car Rental üzerinden online rezervasyon yapabilirsiniz.

BİZİMLE BÜYÜMEYE NE DERSİNİZ?

Partnerlik başvurusu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

HEMEN BAŞVUR

Ayrıcalıklı fiyatlar ve fırsatlar için abone olun!

  • E-posta abonelerine özel fırsatlar
  • Gelen kutunuzu açın ve tasarruf edin
  • Hiçbir fırsatı kaçırmayın

Aklınız kalmasın! Nissacarrental.com’dan ödeme yaparken %100 Güvenli Ödeme Altyapısı 3D Secure / SSL ile Güvence altındasınız. Ödeme yapabileceğiniz kredi kartları : Visa / Master / Amex

GİRİŞ YAP