KIBRIS ARAÇ KİRALAMA

KIBRIS ARAÇ KİRALAMA

29.10.2022 17:33:40
KIBRIS ARAÇ KİRALAMA

Kıbrıs da Araç Kiralamanın Tam Zamanı

 

Akdeniz’in en büyük üçüncü adası olan Kıbrıs, 1 milyonluk nüfusuyla küçük bir ülke de olsa, altın kumları, tenha plajları, sakin köyleri ve daha birçok doğa güzelliğiyle muhteşem bir yerdir. Bağımsızlığı sadece Türkiye tarafından tanınan Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, özellikle Türklerin tatil için sık sık tercih ettiği destinasyonlardan biridir.
Rumlar ve Türkler olmak üzere iki büyük medeniyetten gelen Kıbrıslılar, yaygın olarak Yunanca, Türkçe ve İngilizce konuşmaktadır. Çok dilli ve eğitimli olan halk, aynı zamanda o kadar sıcakkanlı ve dostanedirler ki sizi çok güzel ağırlayacaklarından emin olabilirsiniz. 

Ayrıca Kıbrıs, tarihi ve kültürüyle büyüleyecek, misafirperverliği ile sizleri kendine hayran bırakacak. Kıbrıs Ercan Havalimanı şubemizden araç kiralama hizmetini değerlendirebilirsiniz. Uçak iniş saatinize göre yapacağınız araç kiralama rezervasyonu ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.
KIBRIS’TA GEZİLECEK YERLER


Love Bridge (Kamara tou Koraka)
Balayı çiftlerinin, fotoğrafçıların, yeni evli ve çiftlerin adresi olan köprü, özellikle gün batımında çok fazla ziyarete uğruyor ve bu ziyaretler her geçen gün gelenek haline gelmeye başlıyor. Hatta bazı zamanlarda sembolik evlilik törenleri bile yapılıyor.
Köprü kemerinin ortasında, sevdiğinizi öpüp bir dilek tutun! En önemli özelliklerinden biri budur ve tutulan dileklerin kesinlikle gerçekleşeceğine inanılır. Ayrıca birçok ziyaretçi harika deniz manzarası için buraya geliyor, yığınla fotoğraf çektiriyor.


Girne Kalesi
Kale içerisinde; St. George Kilisesi, Lüzinyan ve Venedik Kulesi, Kırnı mezarları, sarnıçlar ve Lüzinyan dönemine ait zindanlar bulunuyor. Ancak bu kale içerisinde en önemlisi; Batık Gemi Müzesi’dir. 
Müzede, dünyanın en eski batık gemilerinden biri sergileniyor ve gemiyle alakalı fotoğraflar bulunuyor. Bunun yanı sıra geminin bir maketi, taşıdığı yük ve malzemeler de yer alıyor.


Kıbrıs Müzesi (Cyprus Museum)
Kronolojik sırayla sergilenen eserler arasında; çanak çömlek, mücevher, heykel, madeni para ve bakır objeler yer alıyor. Kıbrıs kültürünü ve tarih değerini yansıtan, sanatsal ve arkeolojik parçalarının da sergilendiğini görebilirsiniz. Ayrıca içerisindeki kafeterya ve ücretsiz WİFİ hizmetinin bulunması, işinize yarayabilir.


Girne İkon Müzesi
Eskiden Archangelos Mihail Kilisesi olan bu yer, 1990 tarihinde Eski Eserler ve Müzeler Dairesi tarafından restore edildi ve sonrasında müze olarak ziyarete açıldı. Müzede; 19.yy’dan sonrasına ait, eski kiliseden kalma ikonlar sergileniyor ve bu ikonların üzerinde Hz. İsa ve muhtelif Azizlerin resimleri tasvir ediliyor.


Barış ve Özgürlük Müzesi ve Anıtı 
Kıbrıs Barış Harekâtı’nda şehit olan alay komutanı, subay ve erlerin anısına müzeye dönüştürülen ev, birçok bölümden oluşuyor.
Zemin katında; Barış Harekâtı’nın tarihi sürecinin canlandırılmasına yer verilip, harekâtta kullanılan silahlar sergileniyor. Üst katında; harekâtta şehit olanların fotoğrafları, üniformaları ve özel eşyalar, iç avluda ise; yine harekât sırasında şehit olan asker ve sivillerin isimlerinin yazılı olduğu anıtlar bulunuyor.


Batık Gemi Müzesi
Girne Kalesi’nin içerisinde yer alan Batık Gemi Müzesi’nden, çok az da olsa yukarıda bahsetmiştim. Dünyanın en eski batık gemilerinden birinin sergileniyor oluşuyla, oldukça fazla ziyaretçiyi çektiğini tahmin etmelisiniz.
Gemiden çıkan eşyalar, 4 kişinin gemide bulunduğunu kanıtlar nitelikteydi. 4 kaşık, 4 kavanoz zeytinyağı, 4 çuval tuz ve 4 içki kadehinin bulunmasının yanı sıra, 400’e yakın şarap amforası, 9000 adet badem ve 29 adet değirmen taşı çıkmıştır.


Kıbrıs Tarihi ve Klasik Motor Müzesi (Cyprus Motor Museum)
Her yaştan kesimin ilgisini çekip hoşuna gideceği Klasik Motor Müzesi, sadece sergilenen arabalara değil aynı zamanda klasik otomobil kiralayabilmeleri için tesislere, bir kulübe ve sahiplerin kendi klasik arabalarını tutmaları için bir depolama alanına sahip.
Müzede sergilenen Ford T Roadster, dünyanın ilk otomobillerinden ve müzenin baş koleksiyonlarından biridir. Bunun yanı sıra, Rolls Royce, Austin, Citroen, Mercedes-Benz, Porsche ve daha pek çok ünlü markanın koleksiyonları da sergileniyor. 
Ayrıca ‘’Mr Bean’’ filmlerinden tanınmış Yeşil Mini’yi, eski başbakan Margaret Thatcher tarafından kullanılan Iron Lady ve Rover P5 araçlarını da göreceksiniz.
bu güzel ülkeyi gezmek için sizlere araç kiralama hizmeti sunuyoruz. araç kiralama nın en iyi adresi kıbrıs gibi saymakla bitiremediğimiz bir ülkenin güzellikleriyle beraber araç kiralamanın verdiği rahatlıkla 
gezebilirsiniz.

Şehrin bu güzel ve tarihi yerlerine daha kolay ulaşım sağlamak için Nissa Car Rental üzerinden online rezervasyon yapabilirsiniz.

BİZİMLE BÜYÜMEYE NE DERSİNİZ?

Partnerlik başvurusu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

HEMEN BAŞVUR

Ayrıcalıklı fiyatlar ve fırsatlar için abone olun!

  • E-posta abonelerine özel fırsatlar
  • Gelen kutunuzu açın ve tasarruf edin
  • Hiçbir fırsatı kaçırmayın

Aklınız kalmasın! Nissacarrental.com’dan ödeme yaparken %100 Güvenli Ödeme Altyapısı 3D Secure / SSL ile Güvence altındasınız. Ödeme yapabileceğiniz kredi kartları : Visa / Master / Amex

GİRİŞ YAP