KONYA ARAÇ KİRALAMA

KONYA ARAÇ KİRALAMA

29.10.2022 17:35:47
KONYA ARAÇ KİRALAMA

Konya da Araç Kiralamanın Tam Zamanı

 

Tarihin önemli isimlerinin yaşamına tanıklık etmiş, köklü tarihi ve kültürü ile Türkiye’de mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biri. Konya gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip. Sadece kültür turizmi için değil inanç turizmi için de her yıl binlerce yerli ve yabancı turist araç kiralayarak burayı ziyaret ediyor.

Bu harika ve sakin güzellikler için konyanın her noktasın da araç kiralama hizmetimizi öneriyoruz araç kiralamanın verdiği rahatlık ile beraber konya ilimizi gezebilirsiniz Konya’da Gezilecek Yerlerden biraz bahsedelim.


Mevlana Müzesi
Tüm dünyayı etkileyen felsefesi nedeniyle Mevlana Celaleddin Rumi’nin Türk ve İslam kültüründeki yeri oldukça büyük… Bu sebeple günümüze kadar korunarak gelmiş ve müzeye çevrilmiş olan Mevlevi Dergahı, artık en çok ziyaret edilen müzelerden biri.
1926’dan bu yana aktif olan müzede en çok ilgiyi Mevlana Celaleddin Rumi’nin türbesi, Kubbe-i Harda yani Yeşil Kubbe çekiyor. Mevlana Türbesi ve Müzesi her gün ziyaretçilerini ücretsiz olarak ağırlıyor.


Karatay Medresesi – Çini Eserler Müzesi
Anadolu Selçuklu zamanında yaptırılan Karatay Medresesi, devrine ait çini ve taş işçiliğinin en güzel örneklerinden biri. Özellikle medresenin giriş kapısı oldukça görkemli bir taş işçiliği örneği oluşturuyor.
Emir Celaleddin Karatay tarafından 1251 senesinde yaptırılan medrese, 1955 yılından beri Karatay Müzesi, diğer adıyla Çini Eserler Müzesi olarak ziyaret ediliyor. Selçuklulardan sonra Osmanlılar tarafından da kullanılan medresede, bu dönemlere ait çini eserler sergileniyor.


Konya Arkeoloji Müzesi
İstanbul Arkeoloji Müzesi’nin ardından Türkiye’nin en eski ikinci arkeoloji müzesi olarak Konya Arkeoloji Müzesi, ilk olarak 1901 yılında ziyaret açıldı. 1927’de Mevlana Müzesi’ne ve 1953’te İplikçi Camii’ne taşınan eserler, 1962 yılında bugünkü müze binasına taşındı.
Konya Arkeoloji Müzesi’nde Neolitik Çağ eserleri, Eski Tunç ve Orta Tunç (Asur Ticaret Kolonileri) çağlarına ait eserler, Demir Çağı eserleri, Klasik ve Helenistik devirlerine ait eserler, Roma ve Bizans dönemlerine ait eserler sergileniyor.


Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi
Konya’nın Akşehir ilçesinde ziyaretçilerini ağırlayan Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Rüştü Bey Konağı’nın 1989 senesinde kamulaştırılması ve 1992 senesinde onarılması ile ziyarete açıldı.
Müzede Akşehir’de görülen karma kültürü anlatan etnografik eserler sergileniyor. 13. yüzyıla ait ahşap işçiliği örneğini görebileceğiniz Seyyid Mahmud Hayrani Türbe kapısı ve Şeyh Eyüb Türbesi’ne ait sanduka da müzenin orta salonunda teşhir ediliyor.


Konya Atatürk Evi Müzesi
Atatürk’ün Konya’ya geldiğinde kaldığı ev olan iki katlı tarihi bina 1928 yılında Konyalıların Mustafa Kemal Atatürk’e bir teşekkürü olarak kendisi adına tescil edildi. 1940 – 1963 yılları arasında Vali Konağı olarak kullanılan bina, onarıldı ve 17 Aralık 1964 tarihinde Atatürk Evi ve Kültür Müzesi olarak ziyarete açıldı.
1982 yılında tekrar restore edilen Atatürk Müzesi’nde Kurtuluş Savaşı dönemine, Atatürk’ün Konya ziyaretlerine ve Konyalılara ait belge ve fotoğrafları görebilirsiniz.
Konya Bilim Merkezi
TÜBİTAK desteği ile kurulan Konya Bilim Merkezi; tematik sergileri, açık hava sergileri, gözlem ve seyir kulesi, gezegen evi (planetaryum), konferans salonları, laboratuvarları ve kütüphanesi ile her yaştan insana bilimi sevdirmeyi amaçlıyor.
Ön açılışı 2014’te yapılmış olan Konya Bilim Merkezi, rüzgar enerji santrali ve güneş panelleri ile Türkiye’de inşa edilmiş önemli bir yeşil bina örneği olarak karşımıza çıkıyor. Bu merkez bilimi ve teknolojiyi toplumun her kesimi için anlaşılır ve ulaşılır bir konuma getirmeyi hedefliyor.
Daha saymakla bitiremediğimiz bu nadide ilimiz rahatça gezip görmeniz adına araç kiralamayı sizlere öneriyoruz.
 

Şehrin bu güzel ve tarihi yerlerine daha kolay ulaşım sağlamak için Nissa Car Rental üzerinden online rezervasyon yapabilirsiniz.

BİZİMLE BÜYÜMEYE NE DERSİNİZ?

Partnerlik başvurusu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

HEMEN BAŞVUR

Ayrıcalıklı fiyatlar ve fırsatlar için abone olun!

  • E-posta abonelerine özel fırsatlar
  • Gelen kutunuzu açın ve tasarruf edin
  • Hiçbir fırsatı kaçırmayın

Aklınız kalmasın! Nissacarrental.com’dan ödeme yaparken %100 Güvenli Ödeme Altyapısı 3D Secure / SSL ile Güvence altındasınız. Ödeme yapabileceğiniz kredi kartları : Visa / Master / Amex

GİRİŞ YAP