SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI ARAÇ KİRALAMA

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI ARAÇ KİRALAMA

29.10.2022 17:38:22
SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI ARAÇ KİRALAMA

Sabiha Gökçen Havalimanın da Araç kiralamanın Tam Zamanı 

 

Türkiye’nin en büyük metropol kentlerinden birisidir. Görkemli binaları ve gezilecek sayısız mekanlarıyla yerli halkın, gerek gelen ziyaretçilerin büyülendiği İstanbul.  Alt yapı hizmetleri gibi ulaşım olanakları son derece gelişmiş vaziyettedir. İstanbul gelen ziyaretçilerini, ilk olarak Sabiha Gökçen veya İstanbul Havaalanı’nda karşılar. Ziyaretçilerin şehir merkezine ulaşımda tercih edebilecekleri pek çok ulaşım mevcuttur.
Anadolu yakasında faaliyet gösteren Sabiha Gökçen Havalimanı, önemli semtlere yakın mesafeli bir konumda yer alır. Metrobüs ve bazı duraklardan aktarma yoluyla metro ulaşımı yapılabilir. 
İstanbul toplu taşıma araçları içerisinde belediye otobüsleri büyük bir rol oynar. Havalimanlarında Havaş ile belli yerlere gidebilirsiniz. Eğer rahatça gezmek istiyorsanız 
İstanbul’u araç kiralamak çok daha uygundur. Her ne kadar toplu taşıma çok olsa da trafik yoğun. İstanbul’un nüfusu gün gittikçe artmakta ve bu da toplu taşımaya yansımakta. 
Otobüste ayakta seyahat etmek istemiyorsanız Nissa Car Rental’in İstanbul'un her noktasında araç kiralama hizmetimiz bulunmaktadır.
İstediğiniz yerlere size özel aracınız ile rahatça gidebilirsiniz. Uçak iniş saatinize göre yapacağınız araç kiralama rezervasyonu ile İstanbul’da kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.


İstanbul’da Gezilecek Yerler
Dünya üzerinde çok az kent iki kıtaya yayılmış, bir çağın kapanıp diğerinin açılmasına neden olmuştur.  İstanbul her yaş grubuna hitap, kültürel anlamda ve gezip görülecek çok sayıda yeri barındıran zengin bir şehir. 


Galata Kulesi: Şehrin simgesi haline gelmiştir. 528 yılında Bizans İmparatoru Anastasius Oilosuz tarafından inşa ettirilmiş. Ahşap yapının günümüzdeki şeklini II. Mahmut zamanında verilmiştir. Galata Kulesi 70 metre yüksekliğe sahip. Kent manzarasını izleyebileceğiniz terası ve konuklarına yemekler sunan bir restoran bulunuyor.

Kız Kulesi: İstanbul’un sembolü haline gelmiş yapı. Geçmişi 2500 yıl öncesine dayandığı söyleniyor.  Günümüze kadar; karantina hastanesi, radyo istasyonu, deniz feneri ve ticari gemilerden vergi toplamak gibi birçok çeşitli amaçlar için kullanılmış. 360 derecelik boğaz manzarası sunmakta. Günümüzde müze ve şık bir restoran olarak kullanılıyor.

Topkapı Sarayı: 700.000 m2’lik bir alana inşa edilmiş. Fatih Sultan Mehmet’in emriyle 1460 yılında yapımına başlanmış ve 1478 yıllında inşaası tamamlanmış. Osmanlı İmparatorluğu’nun yönetim merkezi olarak kullanılmış. Yaklaşık 300.000 arşiv belgesi, araç gereç ve silah, Kaşıkçı Elması gibi paha biçilemez hazineler ve kutsal emanetler bulunmakta.

Dolmabahçe Sarayı: Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecid tarafından 1839 – 1861 yılları arasında yapılmıştır. Dolmabahçe Sarayı 110.000 m2’lik bir alan üzerine kurulmuştur. 1984’e kadar imparatorluğun yönetim merkezi olarak kullanılan saray, 1924’te müze haline getirilmiş. Saray 3 bölümden oluşuyor. Mabeyn-i Hümayun yani Selamlık, Muayede Salonu yani Tören salonu ve Harem-i Hümayun.

Ayasofya Müzesi: Bizans İmparatoru I. Jüstinyen tarafından 532 – 537 yılları arasında yapılmış.  İstanbul’da yapılan en büyük Bizans kilisesidir. 1453 yılı İstanbul’un Fethinden sonra camiye çevrildi. Atatürk’ün isteği doğrultunda 1930-1935 arasında yapılan çalışmalarla müze haline getirilmiş.

Sultanahmet Camii: En önemli tarihi yapılardan biridir.  I. Ahmet tarafından 1609-1616 yılları arasında yapılmıştır. En önemli özelliği, İstanbul’un tek 6 minareli camisi olması. Kültürel ve Sosyal birçok özelliğe sahip olan Camii’de; Türk hamamı, Aşevi, Hastahane, kapalı çarşı, Okul, Sultan I. Ahmed’in türbesi ve Kervansaray bulunuyor.

Süleymaniye Cami Çamlıca Camii- Beylerbeyi Sarayı- Yıldız Sarayı- Çırağan Sarayı- Yerebatan Sarnıcı- Miniatürk-İstanbul Oyuncak Müzesi- Kapalıçarşı- İstanbul Arkeoloji Müzeleri- Mısır Çarşısı- İstiklal Caddesi- Rumeli Hisarı-İstanbul Deniz Müzesi- Boğaz Köprüsü- Eminönü- Galata Köprüsü- Anadolu Hisarı- Pierre Loti Tepesi- Gülhane Parkı’nı da gezebilirsiniz.

Daha saymadığımız bir çok yer barındıran harika şehirin tadını araç kiralayarak çok daha keyif alabilirsiniz dilediğiniz aracı kiralayarak görkemli İstanbulun macerasına kapılabilirsiniz.

Şehrin bu güzel ve tarihi yerlerine daha kolay ulaşım sağlamak için Nissa Car Rental üzerinden online rezervasyon yapabilirsiniz.

BİZİMLE BÜYÜMEYE NE DERSİNİZ?

Partnerlik başvurusu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

HEMEN BAŞVUR

Ayrıcalıklı fiyatlar ve fırsatlar için abone olun!

  • E-posta abonelerine özel fırsatlar
  • Gelen kutunuzu açın ve tasarruf edin
  • Hiçbir fırsatı kaçırmayın

Aklınız kalmasın! Nissacarrental.com’dan ödeme yaparken %100 Güvenli Ödeme Altyapısı 3D Secure / SSL ile Güvence altındasınız. Ödeme yapabileceğiniz kredi kartları : Visa / Master / Amex

GİRİŞ YAP